Len si tak trochu kopnúť

Autor: Miroslav Lajčák | 25.7.2017 o 16:08 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1858x

Na Slovensku je to tak: kto nemá žiadne argumenty, ten aspoň naslepo kope, bez rozmyslu, bez aspoň esenciálnej slušnosti.

Zástupcov ľudu, zvolených vo voľbách občanmi, si vážim – napokon, sám som jedným z nich – to ale neznamená, že nechám iba tak na seba brýzgať, a ešte aj scestne, ako sa o to pokúša pán poslanec Beblavý. Ten uverejnil na facebooku na moju adresu  komentár, avšak reakciu pod ním skryl, takže verejnosť si moje stanovisko nemá možnosť prečítať. Ale aby to nikto nemohol brať ako osobné vyrovnávanie si účtov, poďme argumentami vyvrátiť Beblavého výhradu po výhrade, pretože evidentne pán poslanec netuší, o čom hovorí, a čo vôbec znamená funkcia predsedu Valného zhromaždenia OSN.

1. „O význame funkcie predsedu VZ OSN svedčí to, že ju práve vykonáva zástupca Fidži...“. Kde berie pán poslanec právo vyvyšovať sa nad inú krajinu na svete? Valné zhromaždenie OSN je jediné svetové fórum, kde sú si všetky štáty rovné, veľké aj malé. USA má také isté hlasovacie právo ako Fidži alebo Slovensko. Keby si pán poslanec dal tú námahu a naštudoval si aspoň základné fakty, vedel by to. Rovnako ako ten fakt, že všetkých 193 členov VZ OSN hlasovalo za moju osobu. Ak to nie je dostatočný argument o význame protokolárne najvyššej funkcie v systéme OSN, potom už naozaj neviem, čo je.

2. „Keďže minister Lajčák veľa hanby nemá, dal si od vlády schváliť, že ... zarobí najbližších 12 mesiacov oveľa viac ako ktokoľvek v našej štátnej či zahraničnej službe - asi 120 až 140 000 čistého. To je asi 3-4 násobok jeho súčasných príjmov.“ Keby si pán poslanec dal tú námahu a zistil si sumu životných nákladov v New Yorku, tak by pochopil, že šibrinkovanie so sumami nemá zmysel. Pre informáciu: fľaša minerálky v supermarkete v New Yorku stojí 2 doláre. Jeden croissant s kávou na raňajky vyjde v stánku rýchleho občerstvenia na 8 dolárov. Obed v reštaurácii na 40 dolárov. Iné sumičky, ako v parlamentnom bufete, však? Nehovoriac o tom, že z paušálnej náhrady budem platiť pobyt aj manželke a dcére, čiže z toho „trojnásobku príjmu“ budeme žiť v New Yorku traja, nie len jeden!

3. „Keby mal minister Lajčák heraldický znak, jeho mottom by bolo: "Nahrabať, ale nenápadne". Keby mal pán poslanec heraldický znak, jeho mottom by bolo: „Zaútočiť, ale nekompetentne a zakomplexovane“. Slovenská republika nie je taká bezvýznamná, aby bola naveky zápecníckou. Máme svoju hrdosť, svoje meno a Slovákov, ktorí vo svete niečo znamenajú. Je evidentné, že pán poslanec Beblavý medzi nich nepatrí...

Ak chce niekto dávať lekcie zo slušnosti a morálky, mal by v prvom rade začať od seba. A prv, než začne kopať bezhlavo naokolo, si aspoň základné fakty „vygoogliť“. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dnes píše Nataša Holinová

Matovič je malý slovenský Trump

Stačí prísť na tlačovku a ukázať na nadpis 2 x 2 je 5?


Už ste čítali?