Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Len si tak trochu kopnúť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

za prsty s Beblavym

Pan Lajcak, tahat sa za prsty s p. Beblavym sa neoplaca, mava dobre zdroje informacii.

Druha vec je, ako informacie interpretuje, vie byt totiz (ne)umyselne popleteny...
 

Morálka a profesionalita ...

Čo sa týka profesného vykonávania funkcie ministra zahraničných, nie je toho veľa čo pánovi Lajčákovi vytknúť. Iné je, keď by sme chceli hodnotiť jeho morálny profil. Pán Lajčák síce navonok vystupuje ako nezávislý nominant Smeru - SD, v praxi však jeho vzťah k tejto strane nie je vôbec vlažný a jeho počiny čo sa týkajú účelného a efektívneho hospodárenia jeho rezortu sú tiež často predmetom verejnej kritiky. Veľkým otáznikom zostala v očiach verejnosti nie colkom vyjasnená kauza okolo financovania počas nášho predsedníctva v EÚ. Dočasnú vysokú funkciu - predsedajúceho zhromaždenia pléna OSN mu určite nik nezávidí, skôr praje. Ako profesionálny diplomat má pán Lajčák za sebou vysoko úspešnú kariéru, nik mu určite nezávidí ani jeho nastávajúci vysoký príjem, avšak spolupôsobenie vo vládnom ZLEPENCI mu tieto jeho úspechy na medzinárodnej úrovni veľmi znehodnocujú. Hovorí sa, že kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť, no a to je v prípade pána Lajčáka dostatočným dôkazom o jeho nie veľmi vysokom štandarde chápania morálky. Vládny ZLEPENEC a jeho podporovateľov trvale hodnotím vysoko negatívne, ako páchané ZLO, ako kultúru amoránosti, no a v takomto chápaní musím hodnotiť aj vyslovené spolupáchateľstvo pána Lajčáka na konanom ZLE. Nie je nič horšie ako morálny úpadok formou konfidentstva. Spoluúčasť " nestranného " ministra zahraničných vecí vo vláde ZLA takýmto konfidentstvom určite je. Nikdy sa od prehmatov vlády, ktorej je členom nedištancoval, viac krát prejavil verejný súhlas s činnosťou vlády a prejavil jej aj verejnú podporu, no a o tom to je. Nie o tom, aký bude mať vysoký príjem, ale ako vysoko má postavenú latku chápania morálky !!! Všetky počiny pána Lajčáka predsa nemôžu byť ospravedlňované iba jeho úspešnou profesionálnou kariérou a totálne pritom negovať morálne dopady.
 

Pan, ci sudruh Lajcak

Vas job v OSN v spojeni s ministrovanim je obycajna prachsprosta, neobolsevicka trafika. Tieto dva joby sa nedaju vykonavat paralelne. Dalsim a ovela vacsim faux pas je vase studium na MGIMO. Nikto kto tam vo vasom veku isiel, tam nesiel bez toho, aby sa este pred skolou neupisal diablovi STB. Bohuzial ste boli vedeni ako agenti dopredu vycleneni zo zoznamu STB. Dnes vystupujete ako demokrat, ale keby ste nabral odvahu a priznal skutocnost ako to so studiom bolo, tak by ste skoncil na smetisku dejin. Rad by som dufal, ze zapadni novinari, tuto vasu Janusovsku dvojtvar vystopuju a urobia vam hanbu v celom svete. Zla na SK ste urobil uz dost.
 

 

Osobne by som nevystavoval na pranier studium MGIMO. To nebola a nie je spatna skola diplomacie. V mojich ociach je p. Lajcak Mark Cavendish. Vynikajuci cyklista. Ale v ociach fanusikov ma CAV problem. A Miroslav Lajcak ma spolupracou so smerackou zlodejskou luzou po skonceni Smeru definitivne utrum.
 
Hodnoť

Bohovské!

"Nehovoriac o tom, že z paušálnej náhrady budem platiť pobyt aj manželke a dcére, čiže z toho „trojnásobku príjmu“ budeme žiť v New Yorku traja, nie len jeden!"

Obhajujete sa, že naše peniaze (a nie malé) neprejete sám, ale kvapne z toho niečo aj Vašim rodinným príslušníkom? Ako?!?

Aj ja z mojej výplaty platím svojim deťom výlety, vreckové, stravu, šaty a dokonca p. minister aj školské učebnice a pomôcky napriek tomu, že je vraj u nás základné vzdelanie hradené zo spoločného balíka. V tomto spoločný balíku je však toľko dier, koľko len je schopná terajšia vláda pred občanmi utajiť. Najmä pred tými menej rozumovo vybavenými. Aj Vy ste p. minister jednou z takýchto dier. Horšie však je to, že Vaše paušálne náhrady sú len kvapkou v mori, banda, ktorej ste súčasťou má na rováši iné zlodejiny!
 

nauc sa citat

nepise o ziadnom kvapkani, pise o fakte, ze zo svojho platu bude musiet zivit dalsie 2 osoby. Je vyslancom tohoto statu, takze sa ocakava, ze jeho prijem bude taky, aby tu rodinu so sebou mohol zobrat a aby zodpovedal miestu, tamojsim nakladom, nakladom spojenym s vykonom funkcie a tiez vyznamu jeho posobenia. Zvlast ked sa napriklad ocakava, ze manzelka ho bude sprevadzat pri niektorych akciach. Vratane nakladov s tym spojenych.
Ak sa ti nepaci, presad zrusenie diplomatickych postov. Tomu sa hovori demokracia.

Nepreje tvoje peniaze, ale svoje peniaze, pretoze v okamihu vyplatenia sa stavaju jeho peniazmi, ktore dostal za vykonanu pracu. Ti tiez pises nakoniec o svojej vyplate a nie o peniazoch tvojho zamestnavatela ...

Svoj plat zase musis riesit so svojim zamestnavatelom.

Nepotrebujem zrat SMER ani Lajcaka, z nejakeho VZ OSN, ktoreho vyznam je taky, ze nikoho az tak netrapi, kto mu bude sefovat (tym prvym bodom sa Lajcak dobre prastil - ale len u tych, co si to uvedomia) sa tiez neposkladam - ale mzda cloveka su jeho vlastne peniaze.
A ohanat sa tym, ze mam mzdu upratovacky, preco by ju niekto mal mat vyssiu je tiez sprostost.
 

 

súhlasím s tým, že diplomati majú vysoké platy, tak to proste chodí. Ale to, že niekto nesúhlasí s argumentáciou pána Lajčáka neznamená, že mu chce tie peniaze vziať. Ako ste napísali, peniaze zarobil ON, takže by nemal argumentovať, že z nich musí živiť aj manželku aj dieťa. Keď sa bežný Slovák odsťahuje niekam, tak mu nikto nedá 3-násobok platu podľa počtu členov rodiny.

funkcia VZ OSN - keď má funkciu od OSN, prečo ho platí Slovensko?
 

..lebo sme

tak y e blá krajina že platíme aj to čo nám nie je treba...najmä politikov.
 

tomas.teicher,

OSN a jej organizácie nemajú žiadne pravidelné príjmy z podnikania, reklamy, výberu daní a pod. Ich jediným príjmom sú povinné príspevky členských štátov, teda z formálneho hľadiska je úplne jedno, či Lajčiak od SR dostane nejaké príspevky priamo, alebo ich pošleme do nejakej spoločnej kasy OSN a z nej na účet Lajčiaka. Predpokladám, že podobne to funguje aj pri iných diplomatoch OSN, platia ich priamo ich domovské krajiny.

Iná vec je tá, či tam musel trepať aj svoju rodinu na ročný výlet, keď on sám tam bude minimum času, veď mu zostáva aj domáca funkcia a s ňou spojený domáci pobyt, či cesty do iných kútov sveta. Keby rodinu nechal doma, tak by možno to doma boli spolu viac, ako tam v USA.

Ak Lajčiak má plat ministra, a iné honoráre k nemu, tak to sa mu má zohľadniť aj v honorároch za funkciu v OSN, načo sú mu dva plné nadpriemerné platy, žalúdok mu predsa nenarástol na dvojnásobok, a zbytočný pobyt jeho rodiny v USA by cez nejaké diety, či podobné príspevky nemal hradiť štát. Ale nateraz pobyt rodiny si platí sám, aspoň tak to vyznieva v blogu.
 
Hodnoť

 

A pani manželka spolu s dcérenkou budú tiež stravovať v reštauráciách za "drahé" peniaze? Alebo sa pekne postaví k sporáku a niečo aj urobí pre rodinu keď je to tak všetko strašne dráhe? Ach jaj.
 
Hodnoť

Pán Lajčák

gratuľujem Vám za úspech vo voľbách na uvedenú funkciu, dlhoročne ste najlepším kariérnym diplomatom v SR, ktorého aj svetové inštancie uznávajú ako odborníka a diplomata. K pánovi poslancovi len toľko, že on chce byť len tým najspravodlivejším, ale nejako sa mu v tom nedarí, hlavne ak berieme do úvahy jeho zaujatosť cez pani manželku v mimovládke, platenú zo zahraničia tým dotyčným miliardárom z USA. Veď tak spievajú, ako sa im pán SOROS píska. Nech sa Vám darí vo funkcii dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Pekný deň :-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

prv zisti

že pán Lajčák ako bol zvolený na uvedenú funkciu. Na rozdiel od Teba ja veci a udalosti hodnotím objektívne, nie subjektívne podľa politickej príslušnosti. Prajem Ti pekný deň
 

 

Nekecaj, nikto nespochybňuje jeho voľbu. Ale tie tvoje jalové kecy od druhej vety hovoria samé za seba, tie si nechaj pre seberovných, pán policajt!
 
Hodnoť

Keby len trochu,

celu vladu by bolo treba vykopat rovno do Ilavy za tie krasne mury.
 
Hodnoť

S tym croisantom ste to nemali

Pisat lebo su teraz vakcii za 0.80 eura a Beblavy Vam ich odporuci doniest z domu diplomatickou postou. Urcite Vam hlada aj lacne ubytko cez airbnb. Niekedy by sa take malichernosti nemali pisat ked ide o dolezitu vec pre Slovensko.
 
Hodnoť

len si tak trochu kopnúť ?

tieto pokrytecké drísty Vám svedomie neočistia. A jedného krásneho dňa...
 

a jedneho krasneho dňa

nič. tak ako sa nikomu doteraz v tejto krajine nič za svinstvá nestalo (okrem povýšenia prípadne odpustenia/zabudnutia)
 
Hodnoť

pán Lajčák

určite ste schopný diplomat, ináč by ste neboli vo funkcii v Bosne a teraz budete v OSN. Dokonca som vám aj prepáčil, že ste sa nechali kúpiť do "jedinej možnej koaličnej vlády" Ficom a svoje renomé ste vymenili za funkciu ministra. Veď taká ponuka sa neodmieta. Už vám ale nemôžem odpustiť, že ste spojili svoj profesionálny život so zločincami akými sú Kaliňák a Počiatek. Je tu prezumcia neviny a vy iste budete namietať, že týmto pánom sa nič zatiaľ nedokázalo. Nuž pokiaľ budú vyšetrovať sami seba, tak dovtedy tá svätá nevinnosť bude trvať.
Človek si nemôže vybrať len rodičov a príbuzných, všetkých ostatných môže odmietnuť. Vy ste tú možnosť mali a neodmietli ste. Niet sa čo čudovať, že ste popritom namočili aj do Smeráckeho bahna. Veď niekedy musí prevážiť rozum nad citmi ale hlavne aj morálkou.
Tu vôbec nejde o doláre, koľko dostanete, čo miniete, atď. Ide o to akú spoločnosť na Slovensku zanecháme svojím deťom (aj tomu vášmu). A mne sa tá, ktorú ste vytvárali s bandou nenažrancov vôbec nepáči.
To je to čo mi na vás vadí, napriek tomu vám prejem v práci vo funkcii OSN úspech, pretože tam už nejde len o Slovensko, ale o budúcnosť našej planéty a žiaľ tá je tiež riadne zasvinená.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: On, z vôle ľudu Danko II, 5 262
 2. Ľubomír Belák: Pán premiér Matovič, prosím vás, spamätajte sa! 3 960
 3. Michael Achberger: Takto skrotíte chuť na sladké a viditeľne schudnete 3 384
 4. Vladimír Krátky: Ficov poskok ( Pellegriniho ? ) dnes v TV opäť klamal a zavádzal : 2 938
 5. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 2 458
 6. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 1 988
 7. Július Kovács: Prácu za Kuciaka dokončíme časť 2. Veksláci, komunisti a ŠtB ovládli štát. 1 863
 8. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 1 309
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju. 1 265
 10. Pavel Dvořák: Mám v Číne psa a nevolá sa Bóbika! Jedia Číňania psie mäso? [+video] 1 126

Rebríčky článkov


 1. František Stručka: Výkup elektriny z obnoviteľných zdrojov po novom: za pár mesiacov strata cez 100 miliónov
 2. Július Kovács: Ubohý pokus o prevrat 6.júna. Opilec znova sníva o ružových ránkach.
 3. Peter Kremsky: Čo sa tu deje, je naozaj prevrat (Odpoveď Samovi Marcovi)
 4. Milan Koval: Spravodlivosť na Slovensku , má dvojaký meter?
 5. Vladimír Krátky: Fico by už asi visel na ( mediálnom ) kandelábri,
 6. Jozef Bakša: Je choré, že Dobroš mal pod palcom trestnú politiku štátu.
 7. Martin Žilinčík: Dobrošova disciplinárka
 8. Lukáš Baloga: Koronakríza otvorila nový rozpor vnútri EÚ. Jeho riešenie ja zatiaľ v nedohľadne
 9. Július Kovács: Strapatého vila na Slavíne, skôr gýčový palác 10 miliónov EUR. Video označil som ju.
 10. Balázs Puskás: Naveky rossonero


Už ste čítali?